University of Glasgow

University of Glasgow

 • شهر گلاسگو
 • تعداد دانشجو 29000 نفر
 • TEF ندارد

درباره University of Glasgow

دانشگاه گلاسگو از سال 1451 تا کنون، با تحقیقات و تدریس خود در حال ایجاد تحول و تغییر جهان بوده است. با دارا بودن بیش از 29000 دانشجو از بیش از 140 کشور جهان، یک محیط مدرن یادگیری را در یکی از دوست‌داشتنی‌ترین شهرهای جهان ارائه می‌دهد. با عضویت در گروه راسل، گلاسکو به عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر جهان (برا اساس رتبه بندی QS World University Rankings 2020) رتبه بندی شده است. پردیس دوم آن در دامفریس محل استقرار دانشکده مطالعات بین رشته‌ای این دانشگاه است. طیف گسترده‌ای از بورسیه‌های تحصیلی بین المللی از جمله بورسیه های‌ممتاز بین المللی و جوایز مقاطع کارSwimسی ارشد برای دانشجویان در دسترس است. بیش از 250 باشگاه و انجمن در دسترس دانشجویان است؛ از جوامع دانشجویی بین المللی گرفته تا جامعه Harry Potter. تدارکات مقدماتی آموزش زبان انگلیسی قبل از شروع دانشگاه و گزینه‌های پشتیبانی زبان انگلیسی در حین مدت تحصیل وجود دارد.

نمایش بیشتر نمایش کمتر
مشخصات دانشگاه University of Glasgow
 • سطح تحصیلات

  تحصیلات تکمیلی 29% کارشناسی 71%
 • نحوه مطالعه

  نیمه وقت 14% تمام وقت 86%
 • دانشجویان از کجا آمده اند؟!

  اروپا 11%
  انگلیس 72% دیگر17%
 • محل اقامت

  به کلیه دانشجویان سال اول تمام وقت که با قطعیت پیشنهاد تحصیل در این دانشگاه را بپذیرند و در مهلت مقرر درخواست کنند، اقامتگاه داده می‌شود. کلیه اقامتگاه‌ها دارای کارمندان پشتیبانی کاملا آموزش دیده و مجرب هستند (از جمله سرپرستان و دستیاران ارشد پشتیبانی ساکن در محل). دانشجویان در انتخاب نوع اتاق و هزینه آن آزادند. آن‌ها می‌توانند از بین اتاق‌های خواب اختصاصی در سوئیت یا اتاق خواب مجزا با حمام استاندارد برای اتاق‌های دوقلو انتخاب کنند. مدت قراردادها 39 یا 52 هفته است (و نه 43 یا 44 هفته). در کلیه اتاق‌های اقامتگاه‌ها و کل طول هفته به طور 24 ساعته دسترسی نامحدود به اینترنت وجود دارد. هزینه دسترسی به امکانات ورزشی دانشگاه در هزینه‌های اقامت گنجانده شده است.

 • مشاغل دانشجویی

  کارهای پاره وقت فراوانی در کافه‌ها، بارها و رستوران‌های شهر و داخل محوطه دانشگاه برای دانشجویان وجود دارد. لیست عظیمی از نیازمندی‌ها در دسترس بوده و برای یافتن کار پاره وقت به دانشجویان مشاوره شغلی داده می‌شود.

 • کتابخانه

  درست در قلب محوطه اصلی دانشگاه، كتابخانه‌ای وجود دارد که طی 361 روز سال، از ساعت 7:25 صبح تا 2:00 صبح باز است. 12 طبقه آن مجهز به Wi-Fi بوده و صدها رایانه شخصی و 2500 فضای مطالعه دارد. دانشجویان می‌توانند به 2.5 میلیون جلد کتاب و مجله، 800000 کتاب و مجله الکترونیکی دسترسی داشته باشند. این کتابخانه یک مخزن حاوی مجموعه‌های خاص با نسخه‌های خطی نادر و کمیاب است.

 • خدمات درمانی و پزشکی

  مرکز پزشکی بارکلِی در ساختمان Fraser واقع در محوطه اصلی دانشگاه قرار دارد. این دانشگاه سرویس مشاوره‌ای و روانSwimسی نیز ارائه می‌دهد. این سرویس در خیابان ساوث پارک و در کنار پردیس اصلی مستقر است که به طیف وسیعی از مشکلات دانشجویی رسیدگی می‌کند.

 • کیفیت و پشتیبانی تحصیلی

  مشاوره نحوه نگارش و روش مطالعه، به علاوه پشتیبانی از دانشجویان بین المللی به منظور تقویت مهارت نوشتن صورت می‌گیرد. یک منبع تعاملی به دانشجویان کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از ارائه‌ها و سخنرانی‌های خود بگیرند و ابزارهای ارزیابی و بازخورد در اختیارشان قرار می‌دهد. بخش توسعه پژوهشگران، امکاناتی همچون دوره‌ها رویدادها و پشتیبانی را برای محققان فراهم می‌کند.

دیگر ویژگی‌های این دانشگاه
جوایز TEF
 • TEF چیست؟

  در صورت نیاز به ارائه خدمات درمانی به دانش آموزان، مدرسه پرستار مخصوص به خود را دارد و حتی کلیه مسئولین و کارمندان مدرسه آموزش کمکهای اولیه دیده اند. در نهایت اگر دانش آموزی به خدمات بیمارستانی احتیاج داشته باشد, دانش آموز را به بیمارستان منتقل میکنند

متعلق به چه موسساتیست؟ جایزه
نشان طلايي تي اي اف ارائه دهنده اموزش و پژوهش ها در بهترين و بالاترين كيفيت ممكن به همراه نتيايج درخشان دانشجو ها در اين دانشگاه ها ميباشد. TEF Gold
نشان نقره اي تي اي اف ارائه دهنده كيفت بالاي اموزشي، يادگيري و همچنين نتايج بسيارخوب دانشجويان در اين دانشگاه ها است. TEF Silver
نشان برنز تي اي اف ارائه دهنده ي كيفيت قابل قبول اموزش با استاندارد هاي دانشگاهي كشور انگلستان است. TEF Bronze
اين موسسات موفق به كسب استاندارد هاي اموزشي و تحقيقاتي دانشگاه ها در كشور انگلستان شده اند و در حال حاضر اطلاعات كافي در تعين رتبه تي اي اف اين دانشگاه ها در دسترس نيست. TEF Provisional
تجربیات پیوندی

"من قطعا احساس می‌کنم که بین المللی شده ام و درک بهتری از فرهنگ‌های مختلف دارم"

سینا از مدرسه کوئین

"من قطعا احساس می‌کنم که بین المللی شده ام و درک بهتری از فرهنگ‌های مختلف دارم"

سینا از مدرسه کوئین

"من قطعا احساس می‌کنم که بین المللی شده ام و درک بهتری از فرهنگ‌های مختلف دارم"

سینا از مدرسه کوئین

"من قطعا احساس می‌کنم که بین المللی شده ام و درک بهتری از فرهنگ‌های مختلف دارم"

سینا از مدرسه کوئین
Application Form