اخذ ویزای شینگن

اخذ ویزای شینگن

ویزای شینگن

شینگن در اصطلاح به منطقه‌ای در اروپا گفته می‌شود که ۲۶ کشور موجود در آن نیاز به پاسپورت و دیگر محدودیت‌های مرزی برای تردد شهروندان خود را حذف کرده و از این جهت به منزله کشوری واحد به شمار می‌آیند. این به آن معناست که شهروندان کشورهای این منطقه، می‌توانند بدون دشواری به دیگر کشورهای منطقه شینگن سفر کنند. شهروندان کشورهای عضو منطقه شینگن می‌توانند به راحتی در منطقه شینگن رفت و آمد کنند اما رفت و آمد شهروندان کشورهای خارج از منطقه بسیار دشوار است. بر همین اساس، با توجه به این که کشورهای مطرح اروپایی زیادی به عضویت این منطقه درآمده‌اند، ویزای شینگن از ارزش و اعتبار بالایی در سراسر دنیا برخوردار است.
“ویزای شینگن” اجازه اقامت کوتاه مدت در کشورهای شینگن می‌باشد. با ویزای شینگن می‌توان به 26 کشور منطقه شینگن، بدون محدودیت سفر کرد. کشورهای شینگن شامل : استرالیا، بلژیک، جمهوری قزاقستان، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، لهستان، ایسلند، ایتالیا، لیتوانی، لیختن اشتاین، لتونی، مالت، لوکزامبورک، هلند، نروژ، مجارستان، اسلواکی، اسلونی، اسپانیا، سوئیس و سوئد میشوند.

 

قانون ویزا

اتحادیه اروپا قانون ویزای شینگن را برای بازدیدکنندگان تابع قوانین رایج ویزا برای اقامت 90 روزه (خواه به صورت پیوسته و خواه ناپیوسته) در طی دوره 6 ماه در نظر گرفته است. در سال 2016، مجموع 26 کشور شینگن 13.9 میلیون ویزای شینگن صادر کردند.

 

عناصر اصلی قوانین ویزای رایج

شهروندان برخی از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا هنگام سفر به منطقه شینگن موظف به گرفتن ویزا هستند. اتحادیه اروپا لیستی مشترک از کشورهایی دارد که شهروندان آن‌ها هنگام عبور از مرزهای خارجی باید ویزا داشته باشند و لیستی از کشورهایی که شهروندان آن‌ها از این شرط معاف هستند. این لیست‌ها در آیین نامه EU) 2018/1806) آمده است. به طور کلی، ویزای اقامت کوتاه مدت که توسط یکی از کشورهای شینگن صادر شده است به دارنده خود این امکان را می‌دهد تا در هر دوره6 ماهه، 90 روز ما بین کشورهای منطقه سفر کند. اقامت بیش از آن دوره، تابع مراحل ملی برای ویزا می‌باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن

  • پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی. پاسپورت باید در ده سال اخیر اخذ شده باشد. پاسپورت می‌بایست حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد تا در مدت اقامت 90 روزه شینگن، مشکلی پیش نیاید.
  • هر مسافر می‌بایست پاسپورت خود را داشته باشد و برای فرزندان زیر 18 سال، امضای پاسپورت توسط یکی از والدین و یا قیّم او انجام شود.
    عکسی که اخیرا و طبق استانداردهای ICAO گرفته شده باشد.
  • در کشورهایی که سیستم اطلاعات ویزادر آن فعالیت دارد، هنگام ارسال درخواست، نیاز به مراجعه حضوری و ثبت اثر انگشت می‌باشد (برای برخی از متقاضیان الزامی‌وجود ندارد).
  • هزینه ویزا پس از ارسال فرم توسط شما، دریافت می‌شود.
  • در صورتی که پر کردن فرم درخواست ویزا را به شرکت یا اورگانی سپرده باشید، متقبل هزینه اضافی خواهید شد.
  • بیمه درمانی مسافرتی شامل موارد پزشکی اورژانسی، بستری شدن در بیمارستان، مرخص شدن از بیمارستان (و یا فوت بیمار) می‌شود. حداقل هزینه بیمه ویزای شینگن، 30000 یورو می‌باشد. این بیمه در تمام منطقه شینگن تا مدت زمان ویزا اعتبار دارد.

لیست کامل اسناد را می‌توان در وب سایت کنسولگری مشاهده کرد. در طول زمان پردازش، کنسولگری ممکن است، در مواردی از شما بخواهد که اطلاعات یا اسناد دیگری را ارسال کنید یا ممکن است برای مصاحبه با شما تماس گرفته شود.

 

رد و یا تجدیدنظر ویزا

تصمیم به رد ویزای شینگن و دلایل آن با استفاده از فرم استاندارد به متقاضی اطلاع داده می‌شود. تصمیم به رد ویزا باید دلایل و مراحل و مهلت‌های ارائه درخواست تجدید نظر را شامل شود.
برای کسب اطلاعات در مورد مراحل تجدید نظر، لطفا با وزارت امور خارجه کشور شینگنی که قصد بازدید از آن را دارید تماس بگیرید.

 

Application Form